Náš Chov

Farmářská kvalita

 U nás na farmě chováme skot masný (mix plemen Highland a Salers) a mléčný strakatý skot, který celoročně dojímá mléko zpracováváme ve vlastní minimlékárně. Masné býčky porážíme na vlastních minijatkách, abychom předešli stresu zvířat a znehodnocení masa přesunem na běžná jatka.

ubytování-na-farmě-biomaso_

Ovce a kozy

Dalšími přežvýkavci jsou ovce (plemeno východofríské), které dojíme, beránky porážíme a maso prodáváme ze dvora. To samé i kozy (plemeno smíšené) – dojíme a kozlíky prodáváme.

Z hlediska welfare  jsou skot, kozy a ovce chovány venku na pastvě a pouze na zimní období kozy, ovce a dojné krávy zavíráme do nově zrekonstruované stáje . Masné krávy mají přístřešky a krmení u stáje. Drůbež přes den pouštíme ven a na noc zavíráme kvůli dravcům.

 

pension_slunečná

U nás se mají dobře

Nacházíme se ve velmi malebné lokalitě na okraji NP a CHKO Šumava. Vltavské údolí se zde velkolepě otevírá v blízkosti Lipenské přehrady, nad ním se vypíná jeden z významných šumavských masivů Trojmezí s unikátním Plešným jezerem. Naleznete zde klidné, idylické místo k aktivní i pasivní relaxaci. Vesnické prostředí s mnoha hospodářskými zvířaty (kozy, ovečky, oslíkové, …) poskytne, nejenom rodinám s dětmi, jedinečné zážitky i ubytování.

Ať se rozhodnete ubytovat v kterékoli roční období, pro pěší či cykloturistiku, vodní či lyžařské sporty, kulturu nebo rybaření – Slunečná nezklame Vaše přání.

Sezonně chováme kachny, husy, krůty a kuřata na maso. Celoročně pak slepice nosné.

Pro radost tu máme dva koně a poníka.

Vždy u nás najdete minimálně šest koček a jednoho pejska.

Biofarma_jižní_čechy